یک وبلاگ برای معرفی آنچه شما میخواهید

داروهای گیاهی چه داروهایی هستند ؟

داروهای گیاهی دارای برخی مواد موثر هستند که وظایف خاصی را بر عهده دارند . مواد موثره بسیاری از گیاهان دارویی  هنوزبطور کامل ناشناخته است. برخی از داروهای گیاهی بر اساس یک ماده فعال منفرد از یک منبع گیاهی تهیه شده اند. پزشکان داروهای گیاهی بر این باورند که اگر یک ماده فعال به طور جداگانه از بقیه گیاهان استفاده شود ، می تواند تأثیر خود را از دست بدهد یا از ایمنی کمتری برخوردار شود. 

برخی مصارف گیاهان دارویی :
داروهای گیاهی قصد دارند بدن را به حالت تعادل طبیعی برگردانند تا بتواند خود را بهبود بخشد. گیاهان مختلف بر روی سیستم های مختلف بدن عمل می کنند. برخی از گیاهان که معمولاً در داروهای گیاهی استفاده می شوند و کاربردهای سنتی آنها شامل موارد زیر است:
اکیناسه 
برای تحریک سیستم ایمنی بدن و کمک به بدن در مبارزه با عفونت. برای درمان بیماری هایی مانند جوش ، تب و تبخال استفاده می شود dong quai (dang gui) - برای شکایات زنان مانند تنش قبل از قاعدگی ، علائم یائسگی و درد پریود استفاده می شود. برخی مطالعات نشان می دهد که دونگ کوآی می تواند فشار خون را کاهش دهد سیر - برای کاهش خطر بیماری های قلبی با کاهش سطح چربی خون و کلسترول (نوعی چربی خون) استفاده می شود. خاصیت آنتی بیوتیکی و ضد ویروسی سیر به این معنی است که از آن برای مقابله با سرماخوردگی ، سینوزیت و سایر عفونت های تنفسی نیز استفاده می شود
زنجبیل
بسیاری از مطالعات نشان داده اند که زنجبیل در درمان حالت تهوع ، از جمله بیماری حرکت و تهوع صبح مفید است جینکو بیلوبا - که معمولاً برای درمان گردش خون ضعیف و وزوز گوش (زنگ زدن در گوش) استفاده می شود
جینسینگ
به طور کلی برای درمان خستگی استفاده می شود ، به عنوان مثال در طول بهبودی از بیماری. همچنین برای کاهش فشار خون و سطح کلسترول استفاده می شود ، اما استفاده بیش از حد از جینسینگ با افزایش فشار خون همراه است
گیاه خار مریم 
معمولاً به عنوان خار مریم شناخته می شود. مطالعات نشان داده است که گیاه خار جان به همان اندازه برخی داروهای ضد افسردگی دارویی در درمان افسردگی خفیف تا متوسط ​​مثر است. همچنین برای اضطراب و بی خوابی استفاده می شود. با این حال ، خار مریم می تواند با تعدادی نسخه تجویز کندداروها، از جمله قرص های ضد بارداری خوراکی ، و جلوی عملکرد صحیح آنها را می گیرد.
خود درمانی با گیاهان دارویی
بسیار مهم است که افراد هیچگونه شرایط سلامتی را خود تشخیص ندهند. هر دارویی ( گیاهی یا غیره ) باید تحت نظارت یک پزشک آگاه و واجد شرایط مصرف شود.
محصولات داروهای گیاهی را از یک فروشنده معتبر خریداری کنید
همه داروهای گیاهی که به فروش می رسند بی خطر نیستند . همیشه محصولات را از یک پزشک معتبر یا داروساز خریداری کنید. در خرید داروهای گیاهی از طریق اینترنت مراقب باشید. عطاری آنلاین رویکا که محصولات را به فروش گیاهی را به فروش میرساند میتواند یک گزینه خود برای خرید گیاهان دارویی باشد . داروهای گیاهی تنظیم نشده از خارج از کشور ممکن است با کیفیت و استاندارد مشابه داروهای تنظیم شده تولید نشوند. در برخی موارد مشخص شده است که محصولات خطرناک سرب ، جیوه یا آرسنیک دارای خطراتی برای سلامتی هستند. داروهای گیاهی ساخته شده در استرالیا مشمول مقررات هستند. در مورد ایمنی و اثربخشی داروهای گیاهی یا مکمل هایی که قصد خرید آنها را دارید با داروساز خود مشورت کنید. اگر قصد استفاده از داروهای گیاهی را دارید ، توصیه می شود: هرگز بدون مشورت با پزشک مصرف داروهای تجویز شده را قطع نکنید. اگر قصد دارید یک دوره داروی گیاهی برای شرایط خود شروع کنید ، همیشه به پزشک خود بگویید. در مورد ایمنی ، کیفیت و میزان تاثیر گیاهان دارویی از یک پزشک بهداشتی ، پزشک یا متخصص خود راهنمایی بگیرید. همیشه محصولات را از یک پزشک معتبر یا داروساز خریداری کنید. در خرید داروهای گیاهی یا مکمل های ساخته شده در خارج از کشور احتیاط کنید. تمام داروهای گیاهی را طبق دستورالعمل دقیق مصرف کنید و در صورت بروز هرگونه واکنش سوverse ، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.
منابع:
+ نوشته شده در جمعه دوم آبان 1399 ساعت 15:2 توسط مهسا محمدی نظرات خاموش